![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Παράδοση απινιδωτή στον Μεθορικό σταθμό Νίκης
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/08/367930424_6865881036790678_6699384747465220716_n.jpg)
Έναν απινιδωτή στον Μεθοριακό Σταθμό Νίκης παρέδωσε την Τρίτη 22 Αυγούστου 2023, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φλώρινας Σωτήρης Βόσδου, στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος με τίτλο «Πρόγραμμα Απινίδωσης Δημόσιας Πρόσβασης Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας- Θωμάς Γάκης», για τη διάθεση 120 συσκευών. Τον απινιδωτή παρέλαβαν ο Αθανάσιος Μπέλτσος εκ μέρους του Τελωνειακού Σταθμού Νίκης και ο Αθανάσιος Πετίδης, Αστυνόμος Β΄ και ο Νικόλαος Θεοφανίδης, Αρχιφύλακας εκ μέρους του Αστυνομικού Τμήματος ΤΔΕ Νίκης.
Η χρήση του απινιδωτή είναι εύκολη, καθώς η συσκευή παρέχει φωνητικές οδηγίες, ενώ παράλληλα θα εκπαιδευτούν στελέχη του Μεθοριακού Σταθμού από το ΕΚΑΒ.
- Προηγούμενο Συμμαχία για την Ανάπτυξη: Απάντηση σε ανακοίνωση
- Επόμενο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών: Περισσότερα από 400.000 στρέμματα κάηκαν μέσα σε 3 ημέρες στην Ελλάδα