![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Εορταστική εκδήλωση προς τιμή των εκπαιδευτικών για τους Τρείς Ιεράρχες
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/01/0-02-05-8d2d3b7f24ce05cb3ab16af003cdcfa086dc95510915870b210d3834871631d1_e76aef8f289d3f3b.jpg)
Στις 30 Ιανουαρίου 2023 στο Πνευματικό Κέντρο της Ιεράς Μητροπόλεως Γρεβενών σε μία ανοικτή πρόσκληση για όλους τους εκπαιδευτικούς του τόπου μας, πραγματοποιήθηκε η ομιλία “Οι Τρεις Ιεράρχες ως δάσκαλοι και κοινωνικοί εργάτες “. Καλεσμένη ομιλήτρια ήταν η Μαρία Πλαστήρα-Βαλκάνου, Επίκουρη Καθηγήτρια Αρχαίας Ελληνικής Φιλολογίας του Α.Π.Θ. Στην εξαιρετική ομιλία της η κ. Πλαστήρα τόνισε τον ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα της παιδείας και εν γένει του τρόπου ζωής που προέταξαν αλλά και εφάρμοσαν οι Τρείς Ιεράρχες. Η βραδιά έκλεισε με μία ευλογία του Σεβασμιωτάτου προς όλους τους παρευρισκομένους.
- Προηγούμενο Τελικά αποτελέσματα εκλογών ΓΕΩΤ.Ε.Ε. 11ης Δεκεμβρίου 2022
- Επόμενο Γρεβενά: Εφημερεύοντα και ανοιχτά φαρμακεία για σήμερα Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου