![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ριπές ανέμου 236 km/h “σάρωσαν” το χιονοδρομικό κέντρο της Bασιλίτσας – Πτώσεις δέντρων Στα 236,6 χιλιόμετρα ανά ώρα έφτασαν,οι ριπές των ανέμων στις 22:30 στο Εθνικό Χιονοδρομικό Κέντρο της Βασιλίτσας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2021/12/89510_Vasilitsa-ski-center-2.jpg)
Συνεχίζεται το “σφυροκόπημα” των ανέμων στο Εθνικό Χιονοδρομικό Κέντρο της Βασιλίτσας. Στα 236,6 χιλιόμετρα ανά ώρα έφτασαν, μετά την τελευταία μέτρηση, οι ριπές των ανέμων στις 22:30.Πρόκειται για ρεκόρ των τελευταίων ετών, σύμφωνα και με τις μετρήσεις του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών.
144,8 km/h κατέγραψε, λίγο μετά τις 8 το βράδυ, ο μετεωρολογικός σταθμός του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών στο Εθνικό Χιονοδρομικό Κέντρο της Bασιλίτσας.
Στην παλαιά εθνική οδό Ιωαννίνων Άρτας σημειώθηκαν πτώσεις δέντρων λόγω ισχυρών ανέμων.Κλειστή και παλαιά εθνική οδό Ιωαννίνων- Ηγουμενίτσας.
Μετά από διακοπή περίπου μιας ώρας, επανήλθε πριν από λίγο το ηλεκτρικό ρεύμα, τόσο στο Εθνικό Χιονοδρομικό Κέντρο Βασιλίτσας όσο και στους ορεινούς οικισμούς που ηλεκτροδοτούνται από την ίδια γραμμή.
- Προηγούμενο Μα,πες μου Άγγελε,είναι δυνατόν να επανεξετάσουν την περίπτωση κάποιου και ενώ είναι στον παράδεισο…. * Σκιτσογραφία του Αρκά
- Επόμενο Σήμερα τιμάται η μνήμη των οσίων Νόμωνα και Βηχιανού