![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Δήμος για Όλους: Ο Συνδυασμός αίρει την εμπιστοσύνη του προς την πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου κα Φ.Τζουβάρα
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2022/09/53325210_793260167723283_175817166321352704_n-1.jpg)
Δήμος για Όλους
Αυτοδιοικητικό Κίνημα Δήμου Γρεβενών
Προς την Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Γρεβενών
κα. Φωτεινή Τζουβάρα
Κυρία Πρόεδρε
Ο Συνδυασμός ‘’Δήμος για όλους’’ σεβόμενος τον θεσμό του Προέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου υπερψήφησε την υποψηφιότητά σας τόσο κατά την πρώτη περίοδο της θητείας σας όσο και κατά την δεύτερη.
Πάντα πιστεύαμε και πιστεύουμε πως η σύνθεση,η ενότητα και η αυτοδιοικητική συνενόηση είναι προς όφελος του Δήμου και των πολιτών.
Κυρία Πρόεδρε
Οι θέσεις σας,οι απόψεις σας αλλά και η γενικότερη στάση σας κατά την συζήτηση για τα ΚΔΑΠ-ΑΜΕΑ του Δήμου Γρεβενών μας προβλημάτισε ιδιαίτερα,γιατί ακριβώς κινήθηκαν πέρα από τον θεσμικό σας ρόλο με φανερή την διάθεσή σας, τόσο για την ‘’διάσπαση’’ των παρατάξεων που στήριζαν την λειτουργία των ΚΔΑΠ-ΑΜΕΑ, όσο και για την μη τήρηση των κανόνων λειτουργίας του Δημοτικού Συμβουλίου.
Ως εκ τούτου ο συνδυασμός μας αίρει την εμπιστοσύνη προς το πρόσωπό σας για να διατηρεί πλέον το δικαίωμα κριτικής και παρατηρήσεων, όταν ο θεσμικός σας ρόλος υποκαθίσταται για παραταξικούς σκοπούς, και η αντικειμενική λειτουργία της Προέδρου παραμερίζεται για χάρη αυτής της υποκειμενικότητας.
Γρεβενά
1-9-2022
Ο Επικεφαλής
Του συνδυασμού
‘’Δήμος για Όλους’’
Γιάννης Κ. Παπαδόπουλος
- Προηγούμενο Ξεκινά η αποκατάσταση του Μοναστηριού Ταξιάρχη από την Π.Ε. Γρεβενών
- Επόμενο Παιδικός Σταθμός Χιονάτη: Zητείται μουσικός για εργασία