![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Όταν η συνεργασία Μητροπόλεων έχει και πνευματικούς καρπούς
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2022/04/0-02-05-d4e0aec4678d1018bccddec8d424c8839b6b0f1959e06d736fd2eb1407c302c9_63478395c74b5fc2.jpg)
Με την ευλογία του οικείου Μητροπολίτου μας, την Δ’ Κυριακή των Νηστειών, λειτούργησε και κήρυξε τον θείο λόγο ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης & Γενικός Αρχιερατικός της Ι.Μ. Φλωρίνης, Πρεσπών & Εορδαίας π. Θεωνάς Αθανασιάδης. Αιτία αποτέλεσε η συναυλία με θέμα την Εθνεγερσία που πραγματοποιήθηκε στα Γρεβενά και συμμετείχαν οι παιδικές χορωδίες των δύο Μητροπόλεων με την κοινή μαέστρο τους. Άλλωστε δεν είναι η πρώτη φορά που συμπράττουν, ενώ ακολουθούν και άλλες κοινές δράσεις. Με ευκαιρία το παραπάνω γεγονός ο π. Θεωνάς «συνέπραξε» και λειτουργικά στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναός της Ευαγγελιστρίας με τους πατέρες του Ναού, αποδεικνύοντας πως οι αδελφικές σχέσεις είναι απαραίτητη προϋπόθεση καλής και ευλογημένης γειτονίας.
- Προηγούμενο Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας: Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού, Επικοινωνία και Ηγεσία σε Οργανισμούς και Επιχειρήσεις»- Υποβολή υποψηφιοτήτων
- Επόμενο Οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου Σιάτιστας «Κωνσταντίνος & Ελένη Παπανικολάου» και οι μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας συναντούν διαδικτυακά τους «Μυστικούς Πράκτορες» της Σέβης Κωνσταντινίδου