![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Καθαρισμός ρεμάτων και συντήρηση αντιπλημμυρικών έργων ρεμάτων Δήμου Πρεσπών Π.Ε. Φλώρινας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2021/11/kasapidis-zep-1.jpg)
Συνεχίζονται τα έργα αντιπλημμυρικής προστασίας στη Δυτική Μακεδονία. Ο Περιφερειάρχης κ. Γιώργος Κασαπίδης υπέγραψε σύμβαση για τον καθαρισμό των ρεμάτων του Δήμου Πρεσπών της Π.Ε. Φλώρινας, συνολικού προϋπολογισμού 62.000€.
Το έργο είναι ενταγμένο στο Τεχνικό Πρόγραμμα της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας και ανήκει στην κατηγορία των έργων αντιπλημμυρικής προστασίας που με ιδιαίτερη έμφαση και μετά από πολλά χρόνια εκτελεί η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας σε όλες τις Περιφερειακές Ενότητες.
- Προηγούμενο Μετά τη Γλασκώβη: Μια συζήτηση για την κλιματική κρίση- Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω της σελίδας του κ. Ανδρουλάκη στο Facebook, YouTube
- Επόμενο 500.000 πολίτες έκλεισαν ραντεβού για εμβόλιο σε ένα μήνα- Προγραμματίστηκαν 25.000 για την 1η δόση