![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Σταθερά κοντά στους σεισμοπαθείς ο Θανάσης Παιδής
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2021/10/Παιδής-Δαμάσι.jpg)
Μπορεί να πέρασαν επτά μήνες από τότε που το καταστροφικό σεισμικό φαινόμενο άλλαξε ριζικά τις ζωές τους, όμως οι κάτοικοι του Δαμασίου – όπως και των άλλων σεισμόπληκτων περιοχών – δεν είναι μόνοι…
Σταθερά κοντά τους – και ας έχουν απομακρυνθεί τα φώτα της επικαιρότητας – βρίσκεται ο Θανάσης Παιδής, ο οποίος από την πρώτη στιγμή τους στηρίζει στην αντιμετώπιση όλων εκείνων των ζητημάτων ώστε να διευκολύνονται – κατά το δυνατόν – οι συνθήκες διαβίωσης στου οικίσκους.
Πρόσφατα, ο Θανάσης Παιδής ανέλαβε την πρωτοβουλία και η εταιρεία Leroy Merlin χορήγησε ντουλάπες, οι οποίες είναι χρήσιμες στις οικογένειες των συμπολιτών… Με αυτόν τον τρόπο αυξάνεται ο διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος και μπορούν να τοποθετήσουν όσα τους χρειάζονται στον οικίσκο ή στη δουλειά.
Στη διανομή, που έγινε μαζί με τα μέλη του Τοπικού Συμβουλίου Δαμασίου, ο Θανάσης Παιδής βρέθηκε για ακόμη μια φορά δίπλα στους σεισμοπαθείς συζητώντας για όσα τους απασχολούν, όπως και για εκείνα που μπορούν να βοηθήσουν στην καθημερινότητά τους…
- Προηγούμενο Γρεβενά: Εφημερεύοντα και ανοιχτά φαρμακεία για σήμερα Δευτέρα 11 Οκτωβρίου
- Επόμενο Το πρωτοσέλιδο της εβδομαδιαίας εφημερίδας ‹‹Η ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ››