![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Πλησιάζουν τις 500 οι άδειες κυνηγίου στον Κυνηγετικό Σύλλογο Γρεβενών
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2020/09/408ef36c-2df5856577e2502c5d4c462f46c00ee9_xl.jpg)
Όσο πλησιάζουν οι μέρες κυνηγίου του λαγού και του αγριόχοιρου τόσο αυξάνεται και η έκδοση αδειών στον Κυνηγετικό Σύλλογο Γρεβενών. Ήδη, οι άδειες πλησιάζουν τις 500 ενώ σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα η έκδοση αδειών φθάνουν περίπου τις 1000.
Να σημειώσουμε ότι ο έλεγχος των θηροφυλάκων του Κυνηγετικού Συλλόγου Γρεβενών συνεχίζεται και την νύχτα και την μέρα αφού υπήρξαν καταγγελίες για ορισμένα κρούσματα λαθροθηρίας στην ορεινή περιοχή των Γρεβενών.