![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Σε 5μηνη φυλάκιση δικάστηκε για εξύβριση ο ιδιοκτήτης blog Χ. Μίμης
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2019/02/d5c3f57cc5dfb2ee4d1167f0ab6de169_XL-e1550653989341.jpg)
Σε 5 μήνες φυλάκιση για εξύβριση του δημοτικού συμβούλου Γιάννη Κ. Παπαδόπουλου δικάστηκε σήμερα Τετάρτη από το Δικαστήριο Γρεβενών ο ιδιοκτήτης blog Χ. Μίμης. Καταπέλτης ήταν κατά την αγόρευση της η εισαγγελέας της Έδρας.
Ως γνωστόν τον Μάιο του 2017 αναίτια και εντός της αιθούσης του δημοτικού συμβουλίου Γρεβενών κατά την ώρα της συνεδρίασης ο Χ. Μίμης πλησίασε στο έδρανο και εξύβρισε τον δημοτικό σύμβουλο Γιάννη Παπαδόπουλο.
Ο Χ. Μίμης δικάστηκε τον Μάρτιο του 2018 εκ νέου σε φυλάκιση 8 μηνών για δημοσίευση προσωπικών δεδομένων του δημοτικού συμβούλου Γιάννη Παπαδόπουλου. Σε βάρος του ιδίου ήδη έχουν κατατεθεί αγωγές έως τώρα ύψους 150.000 ευρώ για παρόμοιες υποθέσεις.
- Προηγούμενο …Κάποιες φορές… …δεν χρειάζεται να ψάξεις για το κίνητρο… …σε βρίσκει μόνο του…
- Επόμενο Πως… λωποδύτες εξαπάτησαν Γρεβενιώτισσα στην Αθήνα