![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ο συνδυασμός ΕΛΠΙΔΑ συγχαίρει τον Μίλτο Τεντόγλου για την κατάκτηση της κορυφής
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/08/bac07621-5b6bdb13cd3a185fef2ce6c2-e1533799730473.jpg)
Η “χρυσή” διάκριση του ΔυτικοΜακεδόνα αθλητή μας, Μίλτου Τεντόγλου , που πέτυχε με την κατάκτηση της 1ης θέσης στο μήκος, με άλμα στα 8,25 στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξάγεται στο Βερολίνο, αξίζει τα πιο θερμά συγχαρητήρια.
Τέτοιες επιτυχίες έχει ανάγκη η χώρα και ο τόπος μας. Από τη μεριά τους η Πολιτεία κυρίως, αλλά και η Αυτοδιοίκηση, συναισθανόμενες την ευθύνη τους, πρέπει να δημιουργήσουν όλες τις απαραίτητες προϋποθέσεις, για να στηρίξουν τον αθλητισμό προκειμένου να δοθεί η ευκαιρία να ανάδειχθούν και άλλοι μεγάλοι αθλητές.
Είμαστε περήφανοι για σένα Μίλτο!
Γραφείο Τύπου
- Προηγούμενο Αστυνομικό δελτίο σε Κοζάνη και Φλώρινα
- Επόμενο Συγχαρητήρια από τον Αντιπεριφερειάρχη Παιδείας Πολιτισμού και Αθλητισμού για την τεράστια επιτυχία του Γρεβενιώτη αθλητή μας Μίλτου Τεντόγλου