![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Γρεβενά 4 Οκτωβρίου 1978: Η ιστορία των Γρεβενών μέσα από τον Τοπικό Τύπο.Σήμερα: Δύο επιστολές του κ. Νικ. Λέττα
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/03/ca4c3aa8-04-10-1978-e1520934600349.png)
Συνεχίζοντας την προβολή της ιστορίας του τόπου μας όπως αυτή αποτυπώθηκε στον τοπικό τύπο από το έτος 1955 και μετά, σήμερα δημοσιεύουμε ένα άρθρο από την εφημερίδα Η ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ και συγκεκριμένα από την 4η σελίδα της έκδοσης της 4ης Οκτωβρίου 1978, έτος Α΄,αριθμός φύλλου 5. Το άρθρο έχει τίτλο: Δύο επιστολές του κ. Νικ. Λέττα
- Προηγούμενο Προσκεκλημένος στον Λευκό Οίκο ο Ανδρέας Πάτσης για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου
- Επόμενο Τρίτη 27 Μαρτίου: ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1971-2007: Οι αγώνες, οι συνθέσεις, οι βαθμολογίες και τα γκολ. Σήμερα: ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-Ε.Α. ΠΑΥΛΟΥ , ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ και Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ-ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ