![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
ΚΑ.Σ.ΔΕΣΚΑΤΗΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 72-56. Ο ΚΑ.Σ. Δεσκάτης πήρε το ντέρμπι της ανόδου (φωτογραφίες)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/02/5d9a46c8-27628610_2091574681055599_5256321651039130123_o-e1517821239929.jpg)
Ο ΚΑ.Σ. Δεσκάτης πήρε το ντέρμπι της ανόδου με τον Κρόνο Τρικάλων με το πειστικό σκορ 72-56 .Ο αγώνας ήταν δυνατός και σκληρός και βρήκε την φιλοξενούμενη ομάδα να προηγείται στο ημίχρονο με 30 -35 . Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και παίζοντας σύνθετη άμυνα ζώνης και man-to -man ανάγκασαν τους αντιπάλους σε μακρυνά και άστοχα σουτ . Το τελικό σκορ ήρθε τελικά εύκολα.
ΚΑ.Σ. Δεσκάτης (Πετσούλας ) Σωτήρης 12 , Παύλος 16 , Κόγιος 14(1) , Τσιλινίκος 12(2) , Τύμπας 16 , Κατσιαφλάκας 2 ,Κοτίτσας , Τσικνογιάνης Ι., Κομμάτας, Παπαπέτρος ,Τσικνογιάννης Χ. και Ντόνας.
ΚΡΟΝΟΣ Τρικάλων (Βασιλειάδης) Πισμίσης 14(2) , Χρήστου 3(1) , Μπαρέκας 9(1) , Μπακάλης 3(1) , Τσέπας 10 , Σακελαρίου 9(3) , και Τόλης 8(1)
- Προηγούμενο Η Πανελλήνια Ομοσπονδία Αστυνομικών Υπαλλήλων αμφισβητεί την εκτίμηση της ΕΛ.ΑΣ. για το συλλαλητήριο
- Επόμενο Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου: Η ιστορία των Γρεβενών μέσα από τον Τοπικό Τύπο (11 Σεπτεμβρίου 1978). Σήμερα: Με επισημότητα γιορτάσθηκε η Ημέρα των Εν. Δυνάμεων