![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
7ο Δημοτικό Σχολείο Γρεβενών:Γιορτή για την Εξέγερση του Πολυτεχνείου το Νοέμβριο του 1973
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/11/03bfbfc5--ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-1.jpg)
Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Γρεβενών και οι Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις παρουσιάζουν τη γιορτή για την Εξέγερση του Πολυτεχνείου το Νοέμβριο του 1973 στις 16 Νοεμβρίου 2018 στις 9:30 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.
– Ε΄Τάξη: Παρουσίαση με θέμα «Το Χρονικό του Πολυτεχνείου»
– Συμμετέχει η χορωδία της Στ΄Τάξης
– Εθνικός Ύμνος
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τη δασκάλα της μουσικής του σχολείου μας ΄Αρτεμη Ψύρρα, το Θεατρολόγο μας Πανταζή Πανταζόπουλο και την δασκάλα των Εικαστικών Ευδοξία Σαπνάρα, καθώς και τις δασκάλες των τμημάτων: Κόγιου Νεκταρία και Γαλάνη Βασιλική
- Προηγούμενο Χ. Μεγάλου/Τράπεζα Πειραιώς: Η Ελλάδα προσφέρει στους νέους ευκαιρίες προόδου
- Επόμενο …καθώς Έπεφτα από τα Σύννεφα… …θυμήθηκα τις Μέρες που τ΄ Ανεβαίναμε…