![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
2ο Γυμνάσιο Γρεβενών: Εκδήλωση στο πλαίσιο της εβδομάδας Erasmus
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/10/gymnasio2-scaled-1.jpg)
To 2ου Γυμνασίου Γρεβενών την Τρίτη, 10 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 13:30 στην αίθουσα Προβολών του σχολείου υλοποίησε εκδήλωση στο πλαίσιο της εβδομάδας Erasmus (Erasmus Days) με θέμα την παρουσίαση των προγραμμάτων Erasmus+ στα οποία συμμετέχει το σχολείο μας.
Στην εκδήλωση έγινε διάχυση των αποτελεσμάτων της κινητικότητας στην Ισλανδία το 2022 και παρουσιάστηκε το νέο εγκεκριμένο σχέδιο δράσης για το σχολικό έτος 2023-2024.
Η Διευθύντρια και η Παιδαγωγική Ομάδα Erasmus+ του 2ου Γυμνασίου Γρεβενών
- Προηγούμενο Ευχαριστήριο Κυπριζλή Κωνσταντίνου, συμβούλου Τοπικής Κοινότητας Σαμαρίνας
- Επόμενο Αθ. Φωλίνας για Αναδασμό Παλαιοχωρίου: “Οι δεσμεύσεις μας υλοποιούνται!” – Στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως η Απόφαση του Αναδασμού