ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

Στην επόμενη φάση ο Πυρσός (15/9/2011)

Με το εντυπωσιακό 10-0 επικράτησε της Κοκκινιάς- Πολύδενδρο ο Πυρσός Γρεβενών και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου  της ΕΠΣ Γρεβενών.

Το συγκρότημα του Γιάννη Σαμαρά,  σε ρυθμούς προπόνησης κατάφερε  να πάρει το “εισιτήριο” για την επόμενη  φάση με τη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες να είναι τεράστια. Οι “πράσινοι” μόλις στο 18′ είχαν την πρώτη με­γάλη ευκαιρία του αγώνα, όταν ο  Γεωργίου έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στο 30′ άνοιξαν το σκορ με δυνατό σουτ του Τζερεμέ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Δούμας με εκτέ­λεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 39′ ο Γε­ωργίου με ωραία ατομική προσπά­θεια έκανε το 3-0. Στο 42′ ο Τζερεμές με ωραία κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Γεωργίου, ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ με το 4-0 να είναι και το απο­τέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενού­μενοι παρέδωσαν τα όπλα και έτσι ο Πυρσός πέτυχε ακόμη έξι τέρματα. Στο 48΄ με τον Δούμα μετά από ασίστ του Κωτζατίσογλου στο 78′ και στο 80′ με τον Γεωργίου , στο 60′ και στο 82′ με τον Κοτσατίσογλου και στο 89′ με τον Μπόλο.

Σύνθεση: 1. Μακρής , 2.Χερίδης , 3.Μπόλλος , 4.Κυριακίδης , 5.Γκέτσιος , 6.Χαραλαμπίδης (64’Τζάγκας) , 7.Γεωργίου , 8.Σιούλας (46’Κωτζατίσογλου) , 9.Τζερεμές , 10.Δούμας , 11.Μπόζιαρης (60’Δρομπούρας)