![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ραχήλ Μακρή: “Yπάρχει μεγάλη απόσταση ανάμεσα στην χάραξη εξωτερικής πολιτικής και στην βλακώδη ασχετοσύνη των μαθητευόμενων μαγισσών που θυσιάζουν τα συμφέροντα των αγροτών στο βωμό της εξυπηρέτησης άλλων συμφερόντων”
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2014/07/tromaktiko14723.jpg)
H Βούλτεψη βάζει την Ε.Ε πάνω από τα συμφέροντα των Ελλήνων αγροτών. O Μηταράκης αποτιμά ως πολύ μικρή την ζημιά που οι Έλληνες έμποροι είχαν αποτιμήσει ως καταστροφή από τον Απρίλιο, αποδεικνύοντας ότι σύσσωμη η ελληνική κυβέρνηση αποτυγχάνει να εξασφαλίσει τα ελάχιστα ανταποδοτικά οφέλη στην υπέρμετρη ζημιά που υφίσταται η χώρα μας εξαιτίας του εμπάργκο της ρωσικής ομοσπονδίας που ήρθε ως απάντηση στα μέτρα της Ε.Ε.
Εκτός από το να λένε ναι σε όλα δεν γνωρίζουν καμιά άλλη εξωτερική πολιτική γιατί έχουν συνηθίσει να λαμβάνουν τα νομοσχέδια μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από του ευρωπαίους πατρώνους τους.
Καθώς τόσο τα θέματα της εξωτερικής πολιτικής όσο και της οικονομικής ανεξαρτησίας της χώρας είναι ιδιαίτερα λεπτά και ευαίσθητα για να τα χειρίζονται μαθητευόμενοι μάγοι που αποδεικνύονται άσχετοι εκ των αποτελεσμάτων είναι καιρός να λογοδοτήσουν για τις πράξεις και τις παραλείψεις στον ελληνικό λαό που τους εξέλεξε και όχι στους ευρωπαίους ηγεμόνες.
Καθώς οι Έλληνες αξιωματούχοι φαίνεται ότι ψήφισαν ναι σε όλα, χωρίς να θέσουν θέμα μεταφοράς ευρωπαϊκών πόρων προς τους υπέρμετρα θιγόμενους Έλληνες παραγωγούς, εμπόρους και μεταφορείς η Κοινοβουλευτική Εκπρόσωπος των Ανεξάρτητων Ελλήνων, Βουλευτής Ν. Κοζάνης κα Ραχήλ Μακρή κατέθεσε την με αριθμ. πρωτ. 1820/204/11.8.2014 Ερώτηση και Αίτηση Κατάθεσης Εγγράφων. Η Συγκυβέρνηση οφείλει να διευκρινίσει εάν αναγνωρίζει τις υποχρεώσεις των εταίρων προς την Χώρα μας ή μόνο την υποταγή μας προς αυτούς.
- Προηγούμενο Κόσμημα για το Βελβεντό το νέο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης. Με τα εγκαίνια άνοιξαν και επίσημα οι πόρτες του για μαθητές από την Ελλάδα και το εξωτερικό.
- Επόμενο Σοβαρό πρόβλημα υδροδότησης στην κοινότητα Μεσολουρίου.