ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

Πυρσός – Λευκάδια 0:3 – Όλα τα αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής (7/11/2011)

Με ήττα ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις ο ΠΥΡΣΟΣ, όπου παρουσία 250 και πλέον φιλάθλων γνώρισε βαριά ήττα από τα Λευκάδια με 3-0   στο ΔΑΚ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι και στο 6’ ο Γεωργίου από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει, ενώ στο 10΄ κεφαλιά του Δούμα δεν βρήκε στόχο όμως στο επόμενο λεπτό από φάουλ του Τζεϊρανίδη και κεφαλιά του Εξάρχου η μπάλα βρήκε το κεφάλι του Μπούκα και κατέληξε στο δίχτυα  0-1 για τα Λευκάδια.

Στο 20΄φάουλ του Γεωργίου σχεδόν στο κέντρο η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του Κωνσταντινόπουλου.

Στο 43’ Μπλάντος από κοντά αδυνατεί να σκοράρει σε σέντρα του Τσαρτσάρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Λευκάδια είχαν τον έλεγχο του΄αγώνα εκμεταλλευόμενοι την κακή φυσική κατάσταση του ΠΥΡΣΟΥ και στο 65 διπλασίασαν τα τέρματα με τον Σύμο, ενώ στο 72 ο Ζούρτος πέτυχε το 0-3. Ο Γεωργίου στο 78΄ είχε νέο δοκάρι ενώ ο Δούμας στο 88’ αστόχησε από πλεονεκτική θέση και ο ΠΥΡΣΟΣ δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Μέτρια η διαιτησία του Αγγελακόπουλου – Καρδίτσας.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Αλυσσανδράτος, Τσαρτσαρής, Κυριακίδης (64 Μπόζιαρης), Μπούκας, Γκέτσιος, Κωντσαντίσογλου, Γεωργίου, Χαραλαμπίδης (23′ Τζερεμές), Μπόλος, Δούμας Ηλ., Μπλάντος (84′ Δούμας Ευρ.)
ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Μωυσιάδης, Τζεϊρανίδης, Κουβατσίδης, Σίμος, Ματζιαρίδης, Συμπεθέρης (87′ Κοτζαχρήστος), Γιαουτζής, Ζούρκος, Εξαρχος (87′ Λάντζας), Ηλιάδης (77′ Παπαδόπουλος).