![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Πυρετός προετοιμασιών για το 9ο Φεστιβάλ Ποντιακών Χορών 2013
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2013/09/spos_makedonias_125424238.jpg)
Με την συμμετοχή των Ποντιακών συλλόγων Πτολεμαΐδας, Άρδασσας, Αναρράχης, Πενταβρύσου και του Συλλόγου Περδίκκα του Δήμου Εορδαίας, πραγματοποιήθηκε χθες η 1η πρόβα των Ποντιακών Σωματείων της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας ενόψει του 9ου Πανελλαδικού Φεστιβάλ Ποντιακών Χορών της Π.Ο. Ε. στο κλειστό γήπεδο του ΠΑΟΚ (PAOK Sports Arena) το Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013 και ώρα 18:30.