![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Οικο- camping ενάντια στην εκτροπή του ποταμού Αώου
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2013/07/1006277_10151691005012850_233965250_n.jpg)
Το τριήμερο 9, 10 και 11 Αυγούστου 2013 η «Κίνηση Πολιτών για την προστασία του ποταμού Αώου» διοργανώνει στη Βωβούσα, στην καρδιά του Εθνικού Δρυμού της Βάλια Κάλντα, ώστε να μην γίνει η εκτροπή των νερών του ποταμού προς τη λίμνη Παμβώτιδα των Ιωαννίνων. Στόχος μας είναι να ακυρωθεί η αρπαγή κι άλλου νερού από το ποτάμι, έργο το οποίο σχεδιάζουν να υλοποιήσουν οι εταιρείες ΤΕΡΝΑ και ΔΕΗ ανανεώσιμες.
- Προηγούμενο Οι υποψήφιοι στις Πανελλαδικές δήλωσαν πόλη αντί για σχολή
- Επόμενο Φέσια και στους τάφους! – Ενέχυρο τα οστά για την εξόφληση χρεών με δόσεις