![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Νέα συνάντηση με στόχο τη δημιουργία φιλοζωικού συλλόγου στην πόλη μας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2012/10/20121011_130427-1024x7681.jpg)
Σήμερα Δευτέρα 15 Οκτωβρίου το απόγευμα ορίστηκε νέα συνάντηση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Γρεβενών, με σκοπό τη τη δημιουργία φιλοζωικού συλλόγου στην πόλη μας …
Δηλητηριασμένες φόλες έχουν τη δική τους ιστορία. Την περίοδο της προηγούμενης δεκαετίας ήταν η πρώτη φορά που είχαν δηλητηριαστεί περισσότεροι από πενήντα σκύλοι στην πόλη ενώ οι φόλες «ξαναεμφανίστηκαν» και την περίοδο 2002 – 2004.
Όπως τόνισαν πάρα πολλοί κάτοικοι μαζί με τους αδέσποτους σκύλους δηλητηριάζονται και πολλά οικόσιτα σκυλάκια τα οποία συνοδεύονται από τους ιδιοκτήτες.