![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η 30η Γιορτή Κρασιού στο Τρίκωμο (Φωτορεπορτάζ)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2012/08/DSCN0453.jpg)
Πλήθος Κόσμου παραβρέθηκε το Σάββατο 25 Αυγούστου στο Τρίκωμο, στην 30η Γιορτή Κρασιού, που διοργάνωσε ο Φιλοπροοδευτικός σύλλογος των Απανταχού Τρικωμιωτών «Ο Άγιος Αθανάσιος». Όλοι γλέντησαν μέχρι το πρωί με το γρεβενιώτικο σχήμα του Κώστα Τσιοτίκα και την Ντίνα Αλεξοπούλου στο τραγούδι.
Η γιορτή σημείωση μεγάλη επιτυχία χάρις στην μεγάλη προσέλευση κόσμου.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Αναπληρωτής Υπουργός Γεωργικής Ανάπτυξης και Τροφίμων κ. Μάξιμος Χαρακόπουλος, ο Βουλετής μας κ. Τιμολέων Κοψαχείλης, ο Αντιπεριφεριάρχης Γρεβενών κ. Δασταμάνης Γεώργιος, ο Θεματικός Αντιπεριφεριάρχης Γεωργικής Ανάπτυξης κ. Χαρούμενος, ο πρόεδρος της τοπικής μας κοινότητας Ράπτης Ιωάννης όπως και πολλοί αντιδήμαρχοι, περιφερειακοί και δημοτικοί σύμβουλοι. Ο κόσμος διασκέδασε σε μια όμορφη βραδιά και έκλεισε το καλοκαίρι του ευχάριστα (αφού η γιορτή είναι η τελευταία γνωστή εκδήλωση του καλοκαιριού).
Και του χρόνου!
Ο πρόεδρος του Συλλόγου,
Δασκαλόπουλος Γεώργιος