![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Μέλος της Διαρκούς Επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων ο βουλευτής Γρεβενών κ. Τιμολέων Κοψαχείλης
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2012/07/αρχείο-λήψης15.jpg)
Ο βουλευτής Γρεβενών κ. Τιμολέων Κοψαχείλης, είναι μέλος της Διαρκούς Επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων και της Ειδικής μόνιμης επιτροπής προστασίας περιβάλλοντος για την τρέχουσα θητεία της Βουλής.
Η Διαρκής Επιτροπή Μορφωτικών Υποθέσεων επεξεργάζεται και ψηφίζει νομοσχέδια και προτάσεις νόμων αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού και του Υπουργείου Τουρισμού.
Επίσης, εξετάζει και συζητά θέματα συναφή με την αρμοδιότητά της.
Η ειδική μόνιμη επιτροπή προστασίας περιβάλλοντος, παρακολουθεί και αξιολογεί την κατάσταση του περιβάλλοντος στη χώρα και τις συνέπειες των διαφόρων δράσεων επ’ αυτού.
Γραφείο Τύπου
Βουλευτή Γρεβενών
Τιμολέοντα Κοψαχείλη
- Προηγούμενο Ροδιά Γρεβενών:Εσπερινός μετά αρτοκλασίας, ανήμερα της Αγίας Παρασκευής
- Επόμενο Για τα πανηγύρια …