SPONSORS
Ζιώγας

Κύπελλο ΕΠΣ Γρεβενών: Εκτός θεσμού ο Κτηνοτροφικός

Παλιουριά: Ανατροπή σε 20 λεπτά

Ο αποκλεισμός του Κτηνοτροφικού Αστέρα από την πολύ δυνατή, φέτος, Παλιούρια, ήταν σαφώς ένα από τα χαρακτηριστικά στους χθεσινούς αγώνες κυπέλλου της ΕΠΣ Γρεβενών.

ΠΑΛΙΟΥΡΓΙΑ – ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 3-2:

Μέσα σε 20 περίπου λεπτά η Δόξα έκανε την ανατροπή στο σκορκαι πήρε την πρόκριση με τον Κτηνοτροφικό. Στο 18′ ο Τερζής πέτυχε το 0-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι «απάντησαν» με 4 τέρματα ως τη λήξη του ημιχρόνου (22′, 44′ Κόγιός, 26′ Κερασίδης). Στο 86′ ο Τσιάρας μείωσε σε 3-2.

Πολύ καλός ο διαιτητής Καραλιόλιος.

ΠΑΛΙΟΥΡΙΑ: Παπάς, Αμπατζιάδης, Μπαλάφας, Κατής, Τσιλινίκος, Φάγιας, Κακούσιος, Παπαδόπουλος, Κερασίδης, Παπαχρήστος, Κόγιος 75′ Γιαννιός).

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΙ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γούναρης, Παπαστεργίου (30′ Ρόβας), Πουρνάρας, Σκόδρας, Σιούλας, Βανδής, Πολυμελίδης, Κιάρας, Τερζής, Μήτας, Τσάγκας, Καραγιάννης.

ΚΑΡΠΕΡΟ-ΝΕΟΧΩΡΙ  7-1:Έκανε το… λάθος να προηγηθεί το Νεοχώρι και ο Άρης πήρε την πρόκριση με μεγάλο σκορ. Στο 11′ ο Π. Καφετζής πέτυχε το 0-1 και ακολούθησαν για τους γηπεδούχους τα τέρματα από τους Λάμαρη (17′), Π. Παπατσάνη (22′), Ράντζα (45′, 75′, 89′), Καλιακάτσιο (70′ με πέναλ­τι), Α. Παπαγεωργόπουλο (85′). Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Κώστα Τσέτσιλα.

ΚΑΡΠΕΡΟ: Κοντούλας, Παπαδόπουλος, Κατσίκας, Αλίου, Κ. Τσενεκλίδης (70′ Ε. Τσενεκλίδης), Α. Παπαγεωργόπουλος, Π. Παπατσάνης (60′ Β. Παπαγεωργόπουλος), Καλιακάτσιος, Ράντζας, Λάμαρης, Κ. Παπατσάνης (86′ Ε. Κατσίκας).

ΝΕΟΧΩΡΙ: Νταγκούλης, Ρέπας, Σαμαράς, Ταμπακάκος (68’Χ. Καφετζής), Μπαλάφας, Ε. Καφετζής, Δρουδάκης, Μπασδέκης (64′ Νάνος), Π. Καφετζής, Κιούρος (60′ Κερατζής), Διάκος.