ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

΄΄ΕΛΑΜΨΕ΄΄ Ο ΠΥΡΣΟΣ – Επιστροφή στις νίκες για τα Γρεβενά Αεράτα

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ 1-4: Αλλάζοντας άρδην αγωνιστική εικόνα στην επανάληψη, η ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου πέρασε δίκαια από την Καλλιράχη. Δύο όψεις είχε ο αγώνας, στο πρώτο μέρος ο Κτηνοτροφικός ήταν καλύτερος και προηγήθηκε, κατέρρευσε όμως στην επανάληψη. Στο 34΄ ο Κρέων Παπατσάνης γύρισε την μπάλα από πλάγια και ο Δημήτρης Βλάχος «κεραυνοβόλησε» τον τερματοφύλακα (1-0). Στο 45΄ φάουλ του Κοτζατίσογλου, σύγχυση στην περιοχή και τελικά ο Δικταπανίδης εξουδετέρωσε τον κίνδυνο. Στο 47΄ ασίστ του Παναγιώτη Λάλλου στον Άγγελο Κοτζατίσλογλου, που με αριστερό σουτ, ισοφάρισε. Στο 48΄ ψηλοκρεμαστό σουτ του Π. Λάλλου στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ, ίδια κατάληξη είχε η κοντινή κεφαλιά του Άγγελου Κοτζατίσογλου (58΄). Στο 62΄ σύγχυση στην περιοχή και ο Άγγελος Κοτζατίσλογλου πάνω από τη γραμμή προώθησε την μπάλα στα δίχτυα (1-2). Στο 74΄ με ωραία προσποίηση και δυνατό σουτ εντός περιοχής, ο Παναγιώτης Λάλλος το 1-3, στο 86΄ ο κορυφαίος του αγώνα, Άγγελος Κοτζατίσογλου, από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, με ψηλοκρεμαστό πλασέ το 1-4. Καλή η διαιτησία του Μωυσιάδη (Στεργιόπουλος, Χερίδου), στο 78΄ αποβλήθηκαν Χότζα, Γεωργίου, διότι διαπληκτίστηκαν. Αξίζει να σημειωθεί πως χρέη προπονητή για τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος εκτελούσε ο Γιώργος Καραγιάννης, καθώς ο Νίκος Τόλης λόγω ανειλημμένης υποχρέωσης ήρθε στο β΄ ημίχρονο.

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Δικταπανίδης, Κανιάς (85΄ Λίτσας), Γεωργίου, Γ. ΤΣΙΟΠΛΗΣ, ΒΑΝΔΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΡΟΒΑΣ, Σουρβάς, Βλάχος, Παπατσάνης, Παπανικολάου (60΄ Τόλης).

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ: Αλεξίου, Π. ΛΑΛΛΟΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, Μπόλλος, Κατσαντώνης, ΑΓΓ. ΚΟΤΖΑΤΙΣΟΓΛΟΥ, Ντενίς, Δούμας (46΄ Σ. Κοτζατίσογλου), Καλαϊτζίδης, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (46΄ Μ. ΛΑΛΛΟΣ),
Χότζα.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΑΔΗΣ

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ 4-1: Επιστροφή στις νίκες για τα Γρεβενά Αεράτα, που επιβλήθηκαν 4-1 της Δήμητρας, με αρκετά καλή απόδοση. Για την ομάδα του Νίκου Μπαλοδήμου δύο γκολ πέτυχε ο Χρήστος Κακαφίκας (στο 10΄, από σέντρα του Κουρέλλα και στο 30΄, εκμεταλλευόμενος ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα), από ένα γκολ ο Αλέκος Καραχατζής (40΄ με σουτ, η μπάλα χτύπησε και σε αμυντικό) και ο Δημήτρης Φουρλατάρας (82΄, έπειτα από ωραίο συνδυασμό με τον Βασιλόπουλο). Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά στο 11΄. Άριστη η διαιτησία του Φαλτάκα (Κυρατζής, Ράντζας).

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Γάκης, Κωτενίδης (88΄ Τοτίδης), ΜΠΑΤΑΚΟΪΑΣ, Κουρέλλας, Μπλάντος, ΧΙΣΕΝ, ΚΑΚΑΦΙΚΑΣ, Καραχατζής (70΄ Στεργιούλας), ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, Χαστάς (85΄ Παπαργυρίου), Φουρλατάρας.

“ΕΛΑΜΨΕ” Ο ΠΥΡΣΟΣ: Αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, ο Πυρσός πήρε τη νίκη στο γήπεδο Αμυγδαλιάς μπροστά σε 200 φιλάθλους που χειροκρότησαν την προσπάθεια (δημιουργός και των δύο γκολ ο Γράβαλος, εκτελεστές στο 17΄ και 50΄ Λιούρας, Μήττας αντίστοιχα). Από το επόμενο ματς ο Πυρσός επιστρέφει στο ανακαινισμένο ΔΑΚ.