ΝΙΖΑΜΗΣ
Κακανούλης
Τσιμπέρη
ΒΛΕΤΣΟΣ
Σαμαρά
Πρίντζας
Τσιμόπουλος
Αλεξίου
Τσιάτας
Παράσχου
Λέτσιος
Κουκουτάρης
Βλάχος
Παπαλιούρα
Σιούμπουρα
Λίτσας
Λιοσάτος
Καρυπίδης
Φανάρας
Καφετζή
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ
Μπουρέλλας
Καλαμάρας
Ζαρκογιάννης
Καραγιάννης
Ντώνας
SPONSORS
ΟΠΑΠ
Τσακνάκη
POTIKA MYRTO
PAPAGEORGIOU
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Γιαννόπουλος
ΟΠΑΠ

Grevena

Fog
Humidity: 100
Wind: 0 km/h
1 °C
3 11
19 Jan 2015
3 11
20 Jan 2015
ΝΟΣΗΛΙΑΣΙΣ
DONAS

Grevenamedia @facebook

ΙΩΑΝΝΑ
IKTEO
ΓΚΙΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Κέντρο Ξένων Γλωσσών
tsiarsiotis
Καφενείο
KARTSIOUNIS
GRAMMENOS
delivery LOCO
Ανταλλακτικά αυτοκινήτων
Λίτσας

Κατηγορίες

ΚΕΝΤΡΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ

Οι ομάδες που θα είναι στην “νέα”… Γ’ Εθνική

Τα πρωταθλήματα της Football League, της Football League 2 και των Ενώσεων (τοπικές ΕΠΣ) δεν έχουν ολοκληρωθεί, ωστόσο το Περιφερειακό πρωτάθλημα έχει τελειώσει και ξεκαθάρισε το τοπίο για το ποιες ομάδες θα συμμετέχουν στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Ας δούμε ποιες από τις ομάδες του Περιφερειακού πρωταθλήματος θα συνεχίσουν στη Γ’ Εθνική και ποιες υποβιβάζονται στις τοπικές ΕΠΣ.

 

1ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Άρης Ακροπόταμου (Πρωταθλητής), Δόξα Πετρούσας, Εβρος Σουφλίου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Ορφέας Ελευθερούπολης, ΠΑΟ Κοσμίου.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Προσοτσάνη, Οδυσσέας Αναγέννηση Σερρών, Μέγας Αλεξ. Ν. Ζίχνης, Ολυμπιακός Ροδόπολης.

 

2ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ηρακλής Αμπελοκήπων (Πρωταθλητής), Καμπανιακός, Αγροτικός Αστέρας, Διγενής Λακκώματος, Εθνικός Ν. Αγιονερίου, Κιλκισιακός.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Αχιλλέας Τριανδρίας, ΠΑΟΚ Κρηστώνης, Εθνικός Μαλγάρων, Δόξα Χέρσου.

 

3ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Κοζάνη (Πρωταθλήτρια), Νάουσα, Ένωση Αποστόλου Παύλου, Λευκάδια Ημαθίας, ΑΜΕΣ Αχιλλέας, Κάστωρ ΑΟ, Πυρσός Γρεβενών.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Αλεξάνδρεια, Παναργειακός Αργους Ορεστικού, Μακεδονικός Κοζάνης, Γρεβενά Αεράτα.

 

4ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Λαμία (Πρωταθλήτρια), ΑΟ Καρδίτσας, Δωτιέας Αγιάς, Αχιλλέας Δομοκού, Πυργετός, Ρήγας Φεραίος, Αμπελωνιακός.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Ελασσόνα, ΑΟ Γραβιάς, ΑΕ Λεονταρίου, Αίολος.

 

5ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Μεσολόγγι (Πρωταθλητής), Ολυμπος Κέρκυρας, Εθνικός Φιλιππιάδας, Αρης Αιτωλικού, Τρίκαλα, Κεραυνός Θεσπρωτικού, Αετός Διασέλλου.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Μετέωρα, Φιλοθέη Αρτας, Οδυσσέας Νυδρίου, Αναγέννηση Περιβολίου.

 

6ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: ΠΦΟ Πανόπουλου (Πρωταθλητής), Ατρόμητος Λάππα, Παναρκαδικός, Εθνικός Σαγέικων, Δόξα Νέας Μανολάδας, Αχαϊκή.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Διαγόρας Βραχνέικων, Εθνικός Μελιγαλά, Εράνη Φιλιατρών, Πάμισος.

 

7ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ένωση Ερμιονίδας (Πρωταθλήτρια), Μανδραϊκός, Πανελευσινιακός, Παναργειακός, Χαλκίδα, Πανναυπλιακός, Πέλοπας Κιάτου.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Παρνασός, ΑΟ Λουκισίων, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου, Πορτοχελιακός.

 

8ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Αιγάλεω (Πρωταθλητής), Κηφισιά, Ηλυσιακός, Νέα Ιωνία, Πεύκη, Τράχωνες, Περιστέρι.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Ιάσων, Αιολικός, Αγιαξ Ταύρου, ΠΑΟ Ρουφ.

 

9ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ιωνικός (Πρωταθλητής), Ατρόμητος Πειραιά, Αστέρας Βάρης, Πανναξιακός, Περαμαϊκός, Τριγλία Ραφήνας, Ολυμπιακός Λαυρίου.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Νικολακάκης, Κερατσίνι, ΑΟ Δικαίου, Ανω Μερά, Διαγόρας Ρόδου.

 

10ος όμιλος


Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ατσαλένιος (Πρωταθλητής), Ηρόδοτος, Ερμής Ζωνιανών, ΠΑΟ Κρουσώνα, Γιούχτας, Κισσαμικός.

Υποβιβάζονται στο τοπικό: Αναγέννηση Ιεράπετρας, ΑΕ Κατσαμπά, ΟΦ Ιεράπετρας, Πατούχας.

 

 

 

Πηγή: sport24

Σχετικά άρθρα

Κανιστρά
Μαλαματή
MP
Νίκου
Μιχαλόπουλος
Νούτσος
Βλαμίδης
Θώμας
Βραβοσινός
Μπαρλαγιάννη
Παπαχατζή
Μάντζαρης
Τσαμπαρδούκα
Κασάρας
Μαράνος
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Κινηματογράφος Γρεβενών
ΤΣΙΟΓΚΑΣ
MPANTHS
Χρυσή Τομή
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Χρυσή Τομή

Follow Us

ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ
Πωλείται
Πωλείται
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Ανταλλαγή διαμερίσματος
Ζητείται
ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ
ENOIKIAZETAI
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Πωλείται
ΗΛΕΚΤΡΟΝ
 
TSIOVAKAS
Σεμερτζίδης
Κανάλι 28 | Ράδιο Γρεβενά 101,5

Καιρός

Γρεβενά

Αναγνώστου Ιωάννης