ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

«Λευκή» ισοπαλία για τον Πυρσό- Η Σειρήνα κέρδισε το Νεοχώρι.

Το νικηφόρο σερί του Πυρσού ανακόπηκε, αφού υποχρεώθηκε σε «λευκή» ισοπαλία με τον μαχητικό Άρη Καρπερού. Οι γηπεδούχοι του Χρήστου Λάλλου παρατάχθηκαν με σύνθεση ανάγκης, καθώς είχαν… δέκα απουσίες (Φετσάνης, Μήττας, Ιωαννίδης, Κουτσομήτρος, Τσαπαλιάνας, Βανδής, Μπόλλος, Στεφόπουλος, Λιούρας). Μπήκαν μουδιασμένα και μόνο στο δεύτερο ημίχρονο αφυπνίσθηκαν και άσκησαν έντονη πίεση, χάνοντας ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το κάθετο δοκάρι του Σαχόλλι (87΄). Οι φιλοξενούμενοι του Παναγιώτη Χριστοδούλου επιβεβαίωσαν την καλή κατάσταση που βρίσκονται και κράτησαν το μηδέν. Διαιτητής: Τσέτσιλας, στο 92΄ αποβλήθηκε με κόκκινη ο Ν. Τσενεκλίδης, οι φιλοξενούμενοι θεωρούν αυστηρή την αποβολή, οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι που δε δόθηκε σε χέρι του Παπαγεωργόπουλου.

ΠΥΡΣΟΣ: Τσακστάρας, Σαχόλλι, Τέγος (70΄ Παπαϊωάννου), Κατσαντώνης, Σάλλο, Χαντάβας, Θ. Λάλλος, Π. Λάλλος, Χερίδης, Αγκάστρα, Μπόζιαρης.

ΚΑΡΠΕΡΟ: Κυρατλίδης, Χ. Λάλλος, Α. Κατσίκας (77΄ λ.τ. Ν. Τσενεκλίδης), Χ. Λάλλος (70΄ λ.τ. Απ. Παπαγεωργόπουλος), Δούμας (46΄ Μπέλος), Τσέλα, Σ. Κατσίκας, Παπαγεωργίου, Ηλ. Παπαγεωργόπουλος, Χ. Τσενεκλίδης, Μεταλλινός.

ΣΕΙΡΗΝΑ-ΝΕΟΧΩΡΙ 2-1: Συνεχίζοντας την πολύ καλή πορεία στο πρωτάθλημα, η Σειρήνα κέρδισε 2-1 το Νεοχώρι. Η ομάδα του Νίκου Τόλη παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στην ΕΠΣ Γρεβενών και «χτύπησε» στις αρχές των δύο ημιχρόνων, με τους Κώστα Αναστασιάδη (8΄ σουτ εκτός περιοχής) και Γιώργο Τσιάτσιο (48΄ πλασέ). Καλές εντυπώσεις άφησαν οι φιλοξενούμενοι, που μείωσαν στο 77΄ με τον Σιόλα. Διαιτητής: Λαζόγκα (Τέγος, Στεργιόπουλος).