SPONSORS
Ζιώγας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕΠ Βατολάκκου 7-0
Ισοπεδωτικός ο Απόλλων Παραλιμνίου δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίστασης στην αδύναμη ΑΕΠ Βατολάκκου, την οποία ισοπέδωσε με το εκκωφαντικό 7-0 και μπήκε με το δεξί στο 2017. Σκόραρε στο ντεμπούτο του ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής, μεστή εμφάνιση από τον Μεντή, ο οποίος πέτυχε ένα γκολ και σέρβιρε άλλα τρία. Στον αντίποδα, σημάδια διάλυσης από την ΑΕΠ Βατολάκκου, η οποία κατέβηκε χωρίς προπονητή (παραιτήθηκε ο Σταύρος Κωστογλίδης) και με μόλις 12 παίκτες στο Παραλίμνιο. Υπό αυτές τις συνθήκες, οι Σερραίοι δεν δυσκολεύτηκαν να κυριαρχήσουν και καθάρισαν το ματς από το α’ ημίχρονο, προηγούμενοι με 3-0 χάρη σε γκολ των Τάκα (18’, 45’) και Παναγιωτίδη (36’). Το δεύτερο 45λεπτο αποδείχθηκε καθαρά τυπική διαδικασία για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πέτυχαν άλλα τέσσερα τέρματα (52’ Μεντής, 55’ Ναλμπάντης, 65’ Γαϊδαρτζής, 70’ Δαμιανός Τριανταφύλλου) δίνοντας, έτσι, διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Δημητρίου): Τοτολίδης, Κοσμίδης, Γαλακτερός (59’ Φιλέντας), Παναγιωτίδης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου Κ, Λιάρας (55′ Τριανταφύλλου Δ), Τάκας, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης (65’ Ανθουλάκης), Μεντής.
ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: Νομικός, Τσαγκαλίδης, Κοτζατίσογλου, Χαλαζωνίτης, Νεστορόπουλος, Μπιζιώτας, Ζαχαριουδάκης, Χαραλαμπίδης, Ζολώτας (46′ Βογδόπουλος), Ασλανίδης, Τζερεμές.