ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

ΑΠΕ Λαγκαδά – ΑΕΠ Βατολάκκου 3-0

Βαριά ήττα με 3-0 από την ΑΠΕ Λαγκαδά εκτός έδρας γνώρισε χθες η ΑΕΠ Βατολάκκου στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Εμφανώς ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του 90λεπτου οι γηπεδούχοι έφτασαν δίκαια στο τρίποντο πετυχαίνοντας τρία γκολ, όλα στο β’ μέρος, και χάνοντας, παράλληλα πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερη σε εύρος νίκη. Για 60 λεπτά άντεξε το σφυροκόπημα της ΑΠΕ Λαγκαδά η ομάδα των Γρεβενών, η οποία μόλις δέχθηκε το πρώτο γκολ κατέρρευσε με αποτέλεσμα να γνωρίσει φυσιολογική ήττα που την διατηρεί ουραγό στη βαθμολογία. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ΑΠΕΛ ήταν ο Πλάτων Καρακατσάνης, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 60’ και κλείδωσε τη νίκη ένα τέταρτο αργότερα σημειώνοντας το 2-0. Λίγα λεπτά μετά το 1-0 και πιο συγκεκριμένα στο 62’ αποβλήθηκε ο Νεστορόπουλος δυσχεραίνοντας ακόμη περισσότερο τα πράγματα για την ΑΕΠ Βατολάκκου. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με εκπληκτικό σουτ – βολίδα ο Καραμπάς στο 85’. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 43’ με τον Μπάρμπα.
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Κατηκαρίδης): Ρίζος, Καραμπάς, Πολίτης, Καραμανλής, Μπάρμπας, Παναγιωτούδης, Καρασταύρου (55΄ Πολύζος), Ξανθόπουλος (75΄ Αχαλινόπουλος), Ντούνγκα (65΄ Κρυστάλλης), Καρακατσάνης, Στεφανίδης.
ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Κωστογλίδης): Νομικός, Γαλαζωνίτης, Σπηλιώτης, Νεστορόπουλος, Τσαγκαλίδης, Χαραλαμπίδης, Μπιζιώτας, Ζολώτας (76΄ Ντεμάι), Βογδόπουλος, Τζερεμές (80΄ Ζαχαριουδάκης), Κοτσαντίσογλου (70΄ Φάμπιο).