SPONSORS
Ζιώγας

Γρεβενά Αεράτα – Αλεξάνδρεια 2 – 1

Δεύτερη νίκη στη σειρά τα Αεράτα.

Ανώτερα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τα Γρεβενά Αεράτα κέρδισαν στο ΔΑΚ παρουσία 200 και πλέον φιλάθλων την Αλεξάνδρεια με σκορ 2 – 1 και διπλασίασαν τις νίκες στο πρωτάθλημα τα Αεράτα στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον έλεγχο του αγώνα και έχασαν αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Στο 10΄ ο Καραγιάννης από κοντά αδυνατεί να ανοίξει το σκορ, μετά από σέντρα του Στεργιόπουλου όπως και στο 30΄σε δυνατό σουτ του  Στεργιόπουλου, απέκρουσε ασθενώς ο τερματοφύλακας, δεν βρέθηκε όμως κανείς να κάνει κάτι καλό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παπακώστας άνοιξε το σκορ 1 – 0, μετά από καταπληκτική ενέργεια του Καραγιάννη. Στο 72΄ο νεοσηλθών Ντινόπουλος διπλασίασε τα τέρματα 2 – 0. το μόνο που κατάφερε η Αλεξάνδρεια ήταν να μειώσει με πέναλτυ στο 77΄ ο Θαμνίδης 2 – 1, όταν ο διαιτητής κοστολόγησε πέναλτυ σε χέρι του Δημητριάδη.

Διαιτησία : Τζοφώλης Α., Κουρέντας Ε., Μανούρας Ν.(ΣΔΠ Τρικάλων)

Γρεβενά Αεράτα : Βίδρας, Λάλος Θ., Δημητριάδης, Ίττης, Νασιόπουλος, Στεργιόπουλος, Παπακώστας(85΄Δημόπουλος), Ιωαννίδης, Καραγιάννης,  Λάλος Π.,(70΄Μπαλοδήμος Χρ.), Μπαλοδήμος Σ.(60΄Ντινόπουλος)

Αλεξάνδρεια : Λαμπρόπουλος, Μερακλής, Θάνος, Ιτούδης, Πατρίκας, Αβραμίδης, Ζωγράφου(88΄Σκούτας), Χαλβατζής, Τσαλόνης(43΄Σούρλας), Θαμνίδης Αντάμης (68΄Πέτκος)