ΝΟΣΗΛΙΑΣΙΣ
POTIKA MYRTO

Grevenamedia @facebook

DONAS
PAPAGEORGIOU
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
ΙΩΑΝΝΑ
ΓΚΙΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
IKTEO
BRABOSINOS
tsiarsiotis

Grevena

Fog
Humidity: 100
Wind: 0 km/h
1 °C
3 11
19 Jan 2015
3 11
20 Jan 2015
Κέντρο Ξένων Γλωσσών
KARTSIOUNIS
Καφενείο
ΚΕΝΤΡΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ
GRAMMENOS
delivery LOCO
Ανταλλακτικά αυτοκινήτων
Λίτσας
ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Κατηγορίες

Πόσοι και ποιοί περιφερειακοί σύμβουλοι θα εκλεγούν την Κυριακή – Όλα τα σενάρια για Γ.Δακή και Θ.Καρυπίδη

Το GrevenaMedia σας παρουσιάζει την κατανομή των Περιφερειακών Συμβούλων στην Δυτική Μακεδονία και ξεχωριστά σε κάθε Περιφερειακή Ενότητα, είτε σε νίκη του κ. Δακή, είτε σε νίκη του κ. Καρυπίδη.

Στο σενάριο που βγει νικητής ο Γιώργος Δακής και δεύτερος ο Θοδωρής Καρυπίδης τότε από τον συνδυασμό του κ. Δακή  εκλέγονται συνολικά 25 σύμβουλοι ( 13 στην Κοζάνη – 5 στην Καστοριά – 4 στην Φλώρινα – 3 στα Γρεβενά ).

Ο Θοδωρής Καρυπίδης σαν δεύτερος εκλέγει 9 συμβούλους. ( 5 στην Κοζάνη – 2 στην Φλώρινα – και από 1 σε Γρεβενά, Καστοριά ).

Από τους υπόλοιπους συνδυασμούς:

Από το συνδυασμό του Θέμη Μουμουλίδη: 1 Kοζάνη και 1 Φλώρινα Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό της Γεωργίας Ζεμπιλιάδου: 1 Kοζάνη και 1 Καστοριά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό του Γιάννη Βήττα: 1 Kοζάνη και 1 Γρεβενά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό Κουρκούτα: 1 Kοζάνη Σύνολο: 1

 

Το επόμενο 41μελες περιφερειακό συμβούλιο σε περίπτωση νίκης του κ. Δακή θα απαρτίζεται από τα παρακάτω πρόσωπα:

Οι 25 του Δακή

1. ΣΒΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3.  ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
4.  ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
5.  ΠΑΤΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΖΗΚΟΥ
6.  ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
7.  ΒΑΒΛΙΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
8.  ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9.  ΡΕΠΑΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
10. ΔΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
12. ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
13 ΜΑΤΙΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
14. ΚΟΥΤΣΟΤΟΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
15. ΤΖΗΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
16. ΧΑΤΖΗΖΗΣΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
17. ΖΗΔΡΟΥ-ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΑΛΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ
18. ΚΟΖΑΤΣΑΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
19. ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΑΛΙ) ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
20. ΣΑΡΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
21. ΔΟΥΚΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
22. ΚΙΟΣΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
23. ΓΡΟΜΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
24. ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
25. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 Οι 9 του Καρυπίδη

26. ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ (ως υποψήφιος Περιφερειάρχης)

27. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΑΣ (ως υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης)

28 . ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΥΜΕΩΝ

29. ΤΣΟΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

30. ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΣΩΚΡΑΤΗ

31. ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΗΜΑΝΔΡΑΚΟΣ (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΓΕΒΕΝΩΝ)

32. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ)

33. ΜΠΙΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ)

34.  ΓΕΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Oι υπόλοιποι:

35. ΘΕΜΗΣ ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ

36. ΣΑΠΑΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας με συνδυασμό Θ. Μουμουλίδης)

37. ΖΕΜΠΙΛΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

38. ΑΓΝΗ ΚΑΝΔΥΛΗ ΜΥΚΩΝΙΑΤΑΚΗ

39. ΒΗΤΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

40. ΤΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών με τη Λαϊκή Συσπείρωση)

41. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ (υποψήφιος περιφερειάρχης με την Ελληνική Αυγή)

 

Σε περίπτωση νίκης του Θοδωρή Καρυπίδη ( και δέυτερη θέση ο κ. Δακής) θα εκλεγούν:

25 σύμβουλοι του κ. Καρυπίδη ( 14 στην Κοζάνη – 4 σε Καστοριά και Φλώρινα – 3 στα Γρεβενά )

Ο Γιώργος Δακής θα έχει 9 συμβούλους ( 1 στα Γρεβενά, 2 στην Καστοριά, 4 στην Κοζάνη και 2 στη Φλώρινα )

Στους υπόλοιπους συνδυασμούς:

Από το συνδυασμό του Θέμη Μουμουλίδη: 1 Kοζάνη και 1 Φλώρινα Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό της Γεωργίας Ζεμπιλιάδου: 1 Kοζάνη και 1 Καστοριά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό του Γιάννη Βήττα: 1 Kοζάνη και 1 Γρεβενά Σύνολο: 2

Από το συνδυασμό Κουρκούτα: 1 Kοζάνη Σύνολο: 1

Σε νίκη του κ. Καρυπίδη το επόμενο 41μελες περιφερειακό συμβούλιο θα απαρτίζεται από τα παρακάτω πρόσωπα:

1. ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΥΜΕΩΝ
2. ΤΣΟΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
3. ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΣΩΚΡΑΤΗ
4. ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
6. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
7. ΚΑΤΑΝΑΣ ΧΑΡΙΣΙΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΛΑΖΑΡΟΥ
8. ΘΕΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΝΕΟΚΛΗΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
9. ΚΑΛΑΪΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
10. ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΑΥΛΟΥ
11. ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
12. ΚΑΤΑΝΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
13. ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
14. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

15. ΚΑΝΑΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

16. ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
17. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
18. ΖΥΜΠΙΔΗΣ ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
19. ΚΟΥΣΚΟΥΡΑ ΑΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
20. ΒΑΣΣΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
21. ΚΩΤΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
22. ΓΕΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
23. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
24. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
25. ΠΕΣΚΕΛΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΙΜΗΣ) του ΣΤΑΥΡΟΥ

Οι 9 του Δακή:

26. ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΑΚΗΣ (ως υποψήφιος περιφερειάρχης)

27. ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΟΚΟΥΤΗΣ (ως υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης)

28. ΣΒΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

29. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

30. ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΤΣΙΟΣ (ως Αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών)

31. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ (ως Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς)

32. ΖΗΔΡΟΥ-ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΑΛΙΚΗ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ

33. ΣΩΤΗΡΗΣ ΒΟΣΔΟΥ (ως Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας)

34. ΚΙΟΣΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Oι υπόλοιποι:

35. ΘΕΜΗΣ ΜΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ

36. ΣΑΠΑΛΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας με συνδυασμό Θ. Μουμουλίδης)

37. ΖΕΜΠΙΛΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

38. ΑΓΝΗ ΚΑΝΔΥΛΗ ΜΥΚΩΝΙΑΤΑΚΗ

39. ΒΗΤΤΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

40. ΤΑΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Γρεβενών με τη Λαϊκή Συσπείρωση)

41. ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ (υποψήφιος περιφερειάρχης με την Ελληνική Αυγή)

 

ΥΓ: Oι υπολογισμοί  έγιναν με βάση τους αριθμούς των ψήφων ανά συνδυασμό που έχουν δημοσιευτεί στο Υπουργείο Εσωτερικών.

 

 

Σχετικά άρθρα

Κινηματογράφος Γρεβενών
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Χρυσή Τομή
Χρυσή Τομή

Follow Us

SPONSORS
ΤΣΙΟΓΚΑΣ
ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Ανταλλαγή διαμερίσματος
Ζητείται
MPANTHS
ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ
ENOIKIAZETAI
ΗΛΕΚΤΡΟΝ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
 
EPIPEDO TZHMOROTA
Πωλείται
TSIOVAKAS
Σεμερτζίδης
Κανάλι 28 | Ράδιο Γρεβενά 101,5

Καιρός

Γρεβενά

Αναγνώστου Ιωάννης
SPONSORS